Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

recenzja

Każde dziecko może nauczyć się spać

"Każde dziecko może nauczyć się spać"
Annette Kast-Zahn, Hartmut Morgenroth
Wydawnictwo: Media Rodzina

Gdy tylko pojawia się dziecko w rodzinie rozpoczynają się pierwsze nieprzespane noce dla rodziców. Problem snu występuje również w ciągu dnia - nieregularne pory spania, zbyt krótkie drzemki w ciągu dnia, wczesne pobudki, późne zasypanie. Dotyczy on dzieci w różnym wieku, zarówno chłopców jak i dziewczynek.

Różowy mózg, niebieski mózg

"Różowy mózg, niebieski mózg. Jak niewielkie różnice w mózgach dziewczynek i chłopców mogą stać się przepastne i co z tym robić"
Autorki: Lise Eliot
Wydawnictwo Media Rodzina

Sięgając po książkę "Różowy mózg, niebieski mózg" spodziewałam się, że autorka tylko rozprawi się w niej ze stereotypami dotyczącymi rozwoju dziewczynek i chłopców. Tymczasem Lise Eliot podeszła do tematu szerzej i w sposób naukowy pokazała różnice między dwoma płciami w kolejnych fazach rozwoju dzieci - od momentu poczęcia do końca okresu dojrzewania.

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

"Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły"
Autorki: Adele Faber, Elaine Mazlish
Wydawnictwo Media Rodzina

Każdego dnia rozmawiam ze swoimi dziećmi, jednak często mam wątpliwości, czy jestem słuchana. Nie mam pewności, czy wykonają swoje obowiązki bez przypominania, albo czy zrobią od razu to o co poproszę. Zdarzają się momenty, gdy brakuje mi konstruktywnych pomysłów na rozwiązanie pojawiających się problemów... i towarzyszy temu wielkie poczucie bezsilności. Dobrze byłoby wiedzieć, jak mówić, by dzieci nas słuchały oraz jak słuchać, aby dzieci chciały rozmawiać z nami rodzicami.

Rodzina slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości?

"Rodzina slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości"
Autor: Bernadette Noll
Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła

Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości w życiu rodzinnym? Z tym pytaniem zmaga się wiele rodzin, które w natłoku pracy/nauki i codziennych zajęć domowych czują jak wszyscy oddalają się od siebie i popadają w rutynę. Po przeczytaniu książki Bernadette Noll "Rodzina slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości" wiem, że wcale nie musi tak być w mojej rodzinie. Wiem również, jak w prosty sposób mogę to zmieniać.

Intelignecja Twojego Dziecka. Jak rozbudzić inteligencję dziecka i wspierać rozwój jego umysłu? - recenzja

"Inteligencja Twojego Dziecka"
Autor: Jolanta Gajda

"Inteligencja Twojego Dziecka" to publikacja skierowana właśnie do świadomych rodziców, którzy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób mogą wpłynąć na inteligencję swojego dziecka oraz chcą poznać praktyczne działania pozytywnie wpływające na rozwój różnych rodzajów inteligencji. To zarówno ABC - wiedza w pigułce - na temat rozbudzania w dzieciach różnych rodzai inteligencji jak i zbiór wskazówek wraz z przykładami, z którymi powinien zapoznać się każdy rodzic.

Droga do sukcesu - Jak sprawić, aby Twoje dziecko odniosło w życiu sukces?

"Droga do sukcesu"
Autor: Jolanta Gajda

"Droga do sukcesu" to publikacja skierowana do świadomych rodziców, którzy chcą się dowiedzieć, jak mogą pomóc osiągnąć swojemu dziecku sukces.

ABC Mądrego Rodzica - recenzje

"ABC Mądrego Rodzica" to cykl poradników wydawnictwa Złote Myśli poświęconych dzieciom a napisanych dla Rodziców.

Szczęśliwe macierzyństwo i jego sekrety - recenzja

"Szczęśliwe macierzyństwo i jego sekrety"
Autor: Katarzyna Krzan

"Szczęśliwe macierzyństwo i jego sekrety" wprowadza niedoświadczone kobiety w świat macierzyństwa. Przybliża wszystko to co będzie się działo w czasie ciąży oraz po urodzeniu dziecka do jego 1 roku życia. Takie małe kompendium wiedzy dla przyszłych mam... :)

Naturalne Planowanie Rodziny - recenzja ebooka

"Naturalne Planowanie Rodziny"
Autor: Anna Gabriela

Ebook "Naturalne Planowanie Rodziny" zgodnie z tytułem przedstawia naturalne podejście do płodności i planowania rodziny. Pokazuje, dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą kobiety i dlaczego lepiej nie stosować środków antykoncepcyjnych.

Tags:
Subskrybuje zawartość