Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

dziecko

Pomóż rodzicom wybrać przedszkole

Niedługo rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli na terenie całej Polski. Rodzice, którzy pierwszy raz wysyłają swoją pociechę do przedszkola, stają przed dużym dylematem - które przedszkole będzie odpowiednie dla mojego dziecka? I Ty możesz pomóc młodym rodzicom w wyborze - napisz opinię o przedszkolu swojego dziecka. :)

Wakacje w domu - jak ciekawie spędzić czas z dzieckiem?

Pierwszy tydzień wakacji już za nami. Niestety cały lipiec dzieci będą w domu ze mną lub z Babcią. Są za małe, aby uczęszczać na półkolonie. Przede mną zadanie, aby miło zorganizować im czas (z ograniczonym dostępem do TV czy komputera, bo uważamy z Pawłem, że bajki to ostateczna ostateczność - włączamy tylko w awaryjnych sytuacjach).

Co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść?

Często na placu zabaw słyszę: "Moje dziecko nie chce wcale jeść". Niektóre mamy mówią, że chciałby, aby ich dziecko jadło tak ładnie, jak moje. Co zrobić, aby dziecko chciało jeść? Czy można jakoś rozwiązać ten problem?

Może być wiele powodów takiego stanu rzeczy. Na co zwrócić uwagę, gdy podejrzewamy, że nasze dziecko je za mało, albo wcale nie je?

Odczyn poszczepieny - szczepionki skojarzone

Zgodnie z kalendarzem szczepień między 16 a 18 miesiącem przewidziane jest szczepienie przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, Hib i polio - czwarta dawka. W ramach NFZ można skorzystać z bezpłatnej szczepionki (trzy wkucia) lub z płatnej skojarzonej (jedno wkucie).

Kiedy odbyła się pierwsza wizyta Twojego dziecka u dentysty?

Rozwój dziecka w ciąży

Każde dziecko rozwija się w indywidualnym, właściwym dla siebie tempie. Jednakże przy prawidłowo przebiegającej ciąży i poprawnym rozwoju płodu pewne możliwości i sprawności dziecka powinny pojawić się w określonych tygodniach, miesiącach i trymestrach ciąży.

Czy prawo może rozwiązać problem bicia dzieci?

W ostatnich dniach w mediach powróciła dyskusja na temat bicia dzieci. O popieranie bicia zostali oskarżeni "profesorowie z Rady Legislacyjnej", zaś do roli obrońcy pokrzywdzonych dzieci pretenduje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Niestety wydaje się, że wszyscy zapomnieli o tym, że samo nowe prawo nie rozwiąże problemu.

Szczęśliwe macierzyństwo i jego sekrety - recenzja

"Szczęśliwe macierzyństwo i jego sekrety"
Autor: Katarzyna Krzan

"Szczęśliwe macierzyństwo i jego sekrety" wprowadza niedoświadczone kobiety w świat macierzyństwa. Przybliża wszystko to co będzie się działo w czasie ciąży oraz po urodzeniu dziecka do jego 1 roku życia. Takie małe kompendium wiedzy dla przyszłych mam... :)

Oczekiwanie na dziecko

Dział "Oczekiwanie na dziecko" został stworzony głównie z myślą o rodzicach, którzy planują poczęcie dziecka lub już oczekują na jego narodzenie.

Subskrybuje zawartość