Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Prace plastyczne z okazji 1, 2 i 3 maja

"Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata" mówi znane polskie przysłowie. I właśnie kilka ostatnich zimowych dni przyczyniło się do katarów Werci i Martusi. Dzisiaj dziewczynki zostały w domu, więc planujemy miło spędzić czas na wykonaniu prac plastycznych z okazji zbliżających się świąt majowych.

Planujemy przygotować trzy prace plastyczne - na każdy świąteczny majowy dzień.
1 maja to Święto Pracy, które skojarzyło się nam z wiosną w pełnej krasie. Będziemy na dużej kartce wspólnie malować pejzaż z kwitnącymi na biało drzewami. Najpierw narysujemy szablony drzew i zamalujemy na zielone odcienie tło wykorzystując farby akwarelowe. Później będziemy pędzlami bądź palcami robić "pieczątki" płatków - tym razem z wykorzystaniem białej farby plakatowej.
2 maja - Święto Flagi, na tę okoliczność wykonamy biało-czerwone flagi oraz kotyliony. Flagi zrobimy z kartki papieru pomalowanej do połowy na czerwono farbami. Do pomalowanych kartek dokleimy szaszłykówkę lub plastikowy kijek od balona. Kotyliony wykonamy z białej i czerwonej bibuły.
3 maja to Święto Konstytucji 3-go maja, które uczcimy przygotowując orzełki albo inne ptaszki. Pobawimy się w odrysowywaniu orzełka z monety (na monecie kładzie się kartkę i zamazuje cały obszar monety), a później z kartki z bloku technicznego wytniemy kształt ptaszka (widok z boku), na brzuszku zrobimy otwór na skrzydełka, w który wsadzimy wycięte z papieru lub bibuły niekarbowanej skrzydełka. Ptaszki powiesimy na nitce przy żyrandolu. :)

A jak Wy przygotowujcie się do majowych świąt?