Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Jak walczyć z kolką jelitową?

Pediatra stwierdziła, że nasz Dzidziuś ma twardy, nagazowany brzuszek. Maleństwo często się pręży, szczególnie wieczorem i dużo pruta; nawet kupa jest spieniona od gazów, które zalegają w brzuszku dziecka. Myślałam, że to wina mojej diety. Próbowałam wyeliminować wszystkie surowe owoce i warzywa, później zrezygnowałam z nabiału (wszystkiego co może zawierać białko mleka krowiego), ale Dzidziuś nadal płakał i miał dużo gazów. Masaże i kładzenie dziecka na brzuszku dawały tylko krótkotrwałą ulgę. Czy to jest kolka jelitowa? Jak walczyć z kolka jelitową i gazami u małego dziecka?

Sposoby na kolkę jelitową i gazy

Naszej Weronisi pomogła herbatka ziołowa z kopru włoskiego, którą JA piłam 2-3 razy dziennie. Pierwsze efekty działania były widoczne już 12h po wypiciu pierwszego kubka takiego naparu.
Poza tym stosowaliśmy jeszcze inne metody, aby lepiej wychodziły jej gazy lub by się nie tworzyły:
1. Masaż brzuszka (np. uciskanie brzuszka dookoła pępka zgodnie z ruchem wskazówek zegara, uciskanie brzuszka zgiętymi nóżkami).
2. Układanie dziecka na brzuszka, aby brzuszek się masował.
3. Troska o to, aby przy jedzeniu dziecko połykało jak najmniej powietrza - przed przystawieniem do piersi upuszczenie z niej mleka, aby nie lało się ono z dużym ciśnieniem i nie powodowało zaksztuszenia.
4. Odbijanie po jedzeniu.
5. Unikanie w diecie matki pokarmów gazopędnych (fasola, groch, brokuły, kalafior, kapusta itp.)

Proboiotyk może pomóc na kolkę jelitową

Jeszcze słyszałam, że pomóc może probiotyk typu Dicoflor 30. Należy trochę proszku rozpuścić w mleku matki lub w wodzie i podawać dziecku kilka godzin przed momentem, gdy występują ataki kolki. Zobaczymy czy pomoże u nas :)

Stare metody nie działają

Mój synek miał kolki od pierwszych dni życia do czwartego miesiąca - wtedy odstawiłam lek. Nie pomagały masaże, ciepłe okłady. Dietę miałam bardzo rygorystyczną. Pomógł dopiero Infacol. Jest sprzedawany bez recepty. Podaje się go dziecku przed każdym karmieniem i kolka się nie pojawia.

Mojemu maluszkowi pomogła

Mojemu maluszkowi pomogła woda koperkowa, zadziałała już po dwóch dniach, Filipek już się nie męczy i jest o wiele spokojniejszy. Udało mi się ją dostać na (reklama)l sprawdzona strona i jeszcze dostałam rabat. Polecam