Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Gdzie wybrać się na ferie?

Już za kilka dni rozpoczną się ferie w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. W kolejnych tygodniach będą odpoczywały dzieci z innych województw. Ferie zimowe w 2016 roku łącznie potrwają od 18 stycznia do 28 lutego 2016 r.

Jak spędzić zimowy czas z dziećmi?

1. Masz urlop? - zmień klimat.
Wyjazdy na ferie zimowe są bardzo popularne. Wiążą się ze sporym wydatkiem, ale dają szansę na zmianę klimatu, poznanie nowych miejsc i "nadrobienie" czasu spędzanego z dziećmi. Mogą to być zarówno polskie góry, jak i inne malownicze tereny kraju czy zagranicy.
2. Babcia i dziadek.
Ferie mogą być czasem nawiązywania bliskich relacji wnuków z dziadkami. W czasie ferii zimowych dziadkowie mogą spędzić więcej czasu z wnukami opiekując się nimi w miejscu zamieszkania dzieci lub dziadków.
3. Zajęcia organizowane przez placówki oświatowe i samorządowe.
Warto zapoznać się z ofertą zajęć na ferie przedstawioną przez szkoły, obiekty sportowe i świetlice. Najczęściej zajęcia takie są bezpłatne, a dzieci mogą spędzać czas ze swoimi rówieśnikami.
4. Ferie w mieście, coś w rodzaju "półkolonii" zimowych. Tygodniowe turnusy zapewniające zajęcia i opiekę dzieciom w wieku szkolnym w godzinach pracy rodziców.

Zobacz też: Terminy ferii zimowych w 2019 roku.

A jak Wasze dzieci spędzą ferie zimowe?