Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Czy to ciąża?

w ostatni dzień poprzedniej miesiączki (9kwietnia) kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia oprócz tego dnia w kolejnych dniach i tyg kochaliśmy się ponownie bez zabezpieczenia dostałam okres 5 maja i trwał tak jak zawsze pięć dni tylko że był bardziej obfity niż zawsze mimo tego że dostałam miesiączkę zaczęłam odczuwać ból pleców zwłaszcza na dole,nudności,wzmożony apetyt,ból podbrzusza,senność,ból sutków przy dotykaniu ,bóle głowy,zmęczenie,jednak najbardziej zaczęło mnie zastanawiać moje zachcianki,również znajomi z mojego otoczenia zaczęli komentować moje zachowanie zwłaszcza brzuch który zaczął się zaokrąglać,

moje pytanie jest takie czy mimo że dostałam miesiączkę mogę być w ciąży z tego co obliczyłam to byłabym w 7 tyg

jeśli chodzi o mnie to w ogóle o tym nie myślę ale uwagi osób z otoczenia zaczęły mnie naprawdę zastanawiać

hm dostałam miesiączkę wcześniej o parę dni i bardzo inną niż zawsze tak jak zawsze 5 dni tylko że bardzo słabo co jakiś czas zbiera mnie na wymioty nudności strasznie dokuczają mi i większy apetyt mimo ze schudłam 6kg to po moim brzuchu tego nie widać piersi mnie bolą jestem zmęczona

będę musiała test zrobić z jakiej firmy polecacie

Miesiączka w ciąży

Miesiączka jest oznaką tego, że nie jest się w ciąży. Ale krwawienie (podobne do krwawienia miesiączkowego) może pojawić się również w ciąży. Niektóre kobiety mają takie małe krwawienia w terminach spodziewanych miesiączek przez cały okres ciąży, ale są to bardzo odosobnione przypadki. Krwawienie może też pojawić się przy okazji zagnieżdżania się zarodka w macicy (po około 1 tygodniu od zapłodnienia). Niestety krwawienie może być też związane z poronieniem (poronieniu mogą towarzyszyć bóle pleców).

Opisane przez Ciebie objawy ciążowe mogą być spowodowane ciążą - wzrostem poziomu hormonu B-HCG we krwi. Aczkolwiek podniesiony poziom hormonu B-HCG w organizmie może utrzymywać się również przez jakiś czas od momentu poronienia.

Do potwierdzenia ciąży możesz zastosować dowolny test ciążowy, firma chyba tutaj nie ma wielkiego znaczenia. A ja na Twoim miejscu to bym wybrałabym się do ginekologa. Napisz, co Ci wyszło!

Czy jestem w ciąży? :)

Byłam u lekarza i nie był w stanie określić czy jestem w ciąży. Od jakiegoś czasu mam mdłości i miesiączka (o ile można to tak nazwać) trwała 2 dni. Zrobiłam test BHCG i wynik to 5. Możliwe ,że jestem w ciąży?

podejżenie o ciążę

Witam mam pytanie... pierwszy raz korzystam z takich stron i wreszcie się odważyłam zapytać... kochałam się z moim facetem gdzieś kolo tygodnia po okresie bez zabezpieczenia do końca i czasem przerywany... jestem teraz koło dwóch tyg po okresie i boli mnie od dwóch dni prawy jajnik i to tak ze raz jest słaby a raz się nasila...ciężko mi się załatwia (siusiu) bo jajnik boli i zastanawia mnie to czy ja mogę być w takim razie w ciąży czy to tylko takie bóle menstruacyjne ewentualnie przeziębienie....Bardzo proszę o pomoc i dzięki z góry:)