Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Zgaga w ciąży - jak uniknąć zgagi w ciąży?

Gdy kobiecie w ciąży wydaje się, że już nic jej nie zaskoczy, to dzieje się zupełnie inaczej. I to nawet w drugim trymestrze ciąży, który z reguły jest wolny od wielu dolegliwości trymestru pierwszego i trzeciego. Tymczasem ostatnio męczy mnie zgaga.


Wiadome jest, że gdy w ciąży pojawi się zgaga to nie należy sięgać po żadne tabletki, bo mogą one zaszkodzić dziecku. Więc jak pozbyć się zgagi? Przede wszystkim trzeba jej zapobiegać przez systematyczną troskę o to, co się je i jak.

Ważne jest to, aby się nie przejadać - lepiej jeść mniej a częściej. Ponadto nie jest wskazane jedzenie tuż przed położeniem się do łóżka - po jedzeniu dobrze pozostać przez kilka godzin w pozycji wyprostowanej. Z punktu widzenia uniknięcia zgagi najlepsze jest spanie z wysoko uniesioną głową (na około 15 cm). Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, aby nie ubierać się w rzeczy, które uciskałyby brzuch lub talię oraz unikać zginania się w pasie.

Mam nadzieję, że stosując się do powyższych rad dolegliwości wywołane zgagą szybko miną.

Tags:

Comments :

oj ta zgaga

od około 8 miesiąca zgaga niestety jest nie do pokonania, owszem migdały troszkę pomagają, ale trzeba je bardzo dobrze porozgryzać. Najważniejsze to:
- nie przejadać się
- nie jeść nic kwaśnego, pikantnego
- unikać białego pieczywa
- zminimalizować spożycie czekolady i kawy.
Jeśli zgaga występuje to staraj się nie pochylać, najlepiej siedzieć wyprostowanym, ale w wygodnej pozycji, ewentualnie położyć się na boku tak aby głowa była uniesiona wyżej. Ktoś coś pisał o bananach - niestety od 8 miesiąca nie jem już bananów, a jedyne soki jakie mogę pić to jabłkowy i gruszkowy, resztę czuję już w przełyku po paru minutach:(

Imbir na zgagę

Ja mam tabletki z apteki - imbir. Na mnie skutkuje.

Zgaga

witam jestem w 35 tyg ciąży, stosuję dietę, jem mało, więcej piję, nie chce mi się jeść, na razie przytyłam 7 kg, a zgaga męczy mnie już od 3 tyg, niestety domowe sposoby nie pomagają, dieta? jem mało, nie używam używek, dbam o zdrowe i regularne jedzenie, mleko, woda, czy migdały na nic się nie zdają, lekarka twierdzi, że musi przejść samo, ale kiedy? już czasami mam dosyć, śpię z głową wyżej i nic nie pomaga :(

zgaga w ciazy

ja juz probowalam wszystkich sposobow takich jak banany, migdaly, mleko,
woda, renne, ranigast, najrozniejsze owoce, gavscon, rumianek, herbate gozka. wiele innych i zgaga powoduje wymioty a jest to sam tloszcz gdzie ja staram sie nie jesc tlustych zeczy.
ale nie stety zadna z niech nie pomaga nie moge spac przez cala noc praktycznie tylko spie 3 godzinki dziennie a zgaga nadal jest
nie wiem prosze pomozcie .

Sok z grapefruita na zgagę

Witaj
Mi na zgagę pomagał sok z grapefruita wypity rano przed jedzeniem. Na początku wydawało mi się, że to nie możliwe żeby zadziałała a jednak tak, spróbuj. Aha, rzecz jasna, że nie ten z kartonu tylko świeżo wyciśnięty.
Pozdrowienia