Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

ciąża

Hej ostatni raz miesiączka skonczyla mi się 1 pazdziernika zrobilam dzisiaj badanie beta HCG mój wynik to 61,52mlu/ml

Tags:

Zapinaj pasy w ciąży

Zapraszamy wszystkie kobiety w ciąży i przyszłych tatusiów do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących zapinania pasów samochodowych przez kobiety w ciąży oraz wyboru fotelika samochodowego dla dziecka.

Do zobaczenia :)

Tysiąc pierwszych dni dla zdrowia

1000 pierwszych dni dla zdrowia to program realizowany przez Fundację Nutrica, którego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat roli i zaleceń właściwego odżywiania dzieci w pierwszych trzech latach życia - okres kiedy wzrost i rozwój dzieci jest najintensywniejszy. Ponadto program promuje zdrowe odżywianie kobiet w ciąży i dzieci po ukończeniu trzeciego roku życia. Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci włącza się w akcję promocji zdrowego odżywania i budowania właściwych nawyków żywieniowych u małych dzieci.

Zmęczenie w ciąży

W pierwszym trymestrze ciąży następują duże zmiany w organizmie kobiety... co wpływa na złe samopoczucie kobiet. U mnie pojawiło się zmęczenie i senność, mimo że wcale nie podejmowałam większej aktywności. Jak skutecznie radzić sobie ze złym samopoczuciem w ciąży?

Jaka różnica wieku między dziećmi jest najlepsza?

Niektórzy twierdzą, że im mniejsza różnica między rodzeństwem to lepiej, bo można wychowywać je za jednym zamachem. Jednak wiąże się to z tym, że w tym samym momencie ma się dwa razy więcej takich samych obowiązków. Inni sugerują, że korzystne jest odczekanie kilku lat, aby pierwsze dziecko było na tyle odchowane, aby móc skupić się na drugim dziecku. Ale takiemu postępowaniu zarzuca się, iż wówczas wychowa się dwóch samolubnych jedynaków. A jak jest w praktyce? Bywa różnie...

Wielkość dziecka w ciąży

Podczas ciąży kobiety chcą jak najwięcej wiedzieć o tym, jak w danym momencie wygląda ich Maleństwo. Interesujące jest nie tylko to, jakie narządy rozwijają się w kolejnych tygodniach ciąży, ale również to, ile waży dziecko oraz jakie ma aktualnie rozmiary. Niekiedy pojawia się troska o to, czy nie jest ono za duże lub za małe. Tymczasem wymiary dziecka zależą od wielu czynników i nie należy się martwić, gdy nieznacznie odbiegają one od powszechnie prezentowanych "norm".

Waga dziecka w ciąży

Kobiety w ciąży często zastanawiają się, ile aktualnie waży dziecko i czy jest to za dużo lub za mało. Należy pamiętać, że każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie i nie ma sztywnych wartości dotyczących prawidłowej wagi płodu.

Ćwiczenia w ciąży

Podczas prawidłowo przebiegającej ciąży kobieta może na wiele sposobów dbać o swoją formę fizyczną. W ciąży wskazany jest umiarkowany ruch, czyli spacery przy sprzyjającej pogodzie, pływanie w czystym basenie oraz różne ćwiczenia fizyczne.

Rozwój dziecka w drugim miesiącu ciąży (5-8 tydzień)

W drugim miesiącu ciąży dziecko rośnie około 1 mm dziennie i osiąga długość około 2,5 cm. W tym czasie szybko rozwija się łożysko, które stanowi system podtrzymywania życia. Powstają mięśnie, grubieją i wydłużają się chrząstki, zaczyna tworzyć się kręgosłup i zaczątki żeber.

Rozwój dziecka w pierwszym miesiącu ciąży (1-4 tydzień)

Pod koniec pierwszego miesiąca ciąży dziecko podobne jest do maleńkiej kijanki. Jest wielkości ziarenka ryżu i bije mu serce.

Subskrybuje zawartość