Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Mierzenie temperatury w pochwie i okres

Witam,

Mam pytanie: czy w czasie okresu trzeba mierzyć temperaturę w pochwie? Przez pierwsze 2 dni mam bardzo obfite krwawienia i nie uśmiecha mi się pomysł mierzenia wówczas temperatury w pochwie. Czy w czasie okresu mogę mierzyć temperaturę w innym miejscu (np. w ustach)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mierzenie temperatury w pochwie w czasie okresu

W celu poprawnej interpretacji samoobserwacji wskazane jest mierzenie temperatury od 5 dnia cyklu, czyli w pierwszych 4 dniach okresu (gdy występuje największe krwawienie) pomiar można pominąć.Zapisz się na internetowy kurs NPR

W przypadku, gdy kobieta ma długie krwawienia i chce mierzyć PTC (podstawową temperaturę ciała) w pochwie to nieuniknione jest wykonywanie pomiarów również w czasie okresu. Chociaż może być to nieestetyczne to nie ma szczególnych przeciwwskazań do wykonywania takich pomiarów. Warto jednak wówczas bardziej troszczyć się o higienę wykorzystywanego termometru i przygotować np. chusteczkę higieniczną, o którą będzie można wytrzeć termometr bezpośrednio po pomiarze.

Tymczasem zmiana miejsca pomiaru na czas trwania okresu nie jest wskazana - otrzymane w ten sposób wyniki należy uznać za zakłócone. PTC w całym cyklu należy mierzyć w jednym miejscu.

Pytanie

hej! mam pytanie. Miesiaczka spozniala mi sie 6 dni, przez ten czas temp. w pochwie miakam caly czas 37,5.Dostalam miesiaczke ktora po mednym dniu juz mi sie konczy a temp. w srodku mam 37,3.co to oznacza?podejrzewalam ciaze gdyz,jestem strasznie senna i zmeczona,drazliwa i mam linie od pepka w dol.prosze pomozcie,co msm myslec.

Temperatura w pochwie a ciąża

Utrzymująca się od skoku wyższa temperatura faktycznie może sugerować ciążę. Aczkolwiek podwyższona temperatura może też być oznaką stanu zapalnego. Ponieważ na podstawie pomiaru temperatury z ostatnich 7 dni nie można zdiagnozować ciąży proponuję wykonanie domowego testu ciążowego i/lub wizytę u lekarza ginekologa.

witam... jak się mierzy

witam...
jak się mierzy temperaturę w pochwie?

też się nad tym zastanawiam?

też się nad tym zastanawiam? a czy można mierzyć w innym miejscu i wyniki będą poprawne??

pomiar temperatury (PTC) w pochwie

PTC mozna mierzyc w 3 miejscach
- ustach (pod jezykiem w jednym cyklu po jednej stronie od wedzila, usta zamkniete)
- pochwie
- odbycie

w jednym cyklu nalezy mierzyc w jednym miejscu, w kolejnym mozna zmienic.

Ja na poczatku mierzylam w ustach, ale temp troszke bardziej sie waha.
Przerzucilam sie na pochwe i wyniki sa lepsze.
Po prostu do pochwy wsadza sie termpmetr (ja mam elektroniczny microlife). Ja wsadzam tak ze mam wysiwtlacz gdzies na wysokosci wyjscia z pochwy. Po wsadzeniu wlancza, jak skonczy mierzyc (zacznie piprzec) wyciagam, wylanczam i spie dalej :). A po wstaniu odczytuje temp z termometru i zapisuje w zeszycie :)
i tyle

napisze krótko ,miałam okres

napisze krótko ,miałam okres 9.06,ze swoim facetem współżyłam 15-16.06,od tamtej pory brak okresu:( miałam dzien plamienia poszlam do lekarza po usg jest ciaza wczesna ok,4tyg.no coz dostalam luteine za 5dni wrocilam na kontrol okazało sie brak ciazy,jak to lekarz powiedzial zostal płód wchłonięty ??? co to ma znaczyc nie rozumiem:( dzis bylam u innego lekarza mialam usg i endom.cienkie brak ciazy sad

czy to mozliwe ze ciaza sie wchloneła????

a miałam dodac ze od mc.mierze temp.w pochwie jest 37,5 codzien...co to oznacza?

Temperatury w pochwie

hej dziewczyny mam pytanie czy mogłam juz miec owulacje albo czy dopiero bede miala bo temperature mierze zawsze rano o 7.15 i elektrycznym mierze i mam cos takiego chodz to jeszcze nie koniec mierzenie do okresu:
25 do29 listopada miałam okres potem tak: 5 dnia okresu miała-36.4po okresie
6-36,3
7-36,5
8-36,4
9-36,4
10-36,4
11-36,3
12-36,4
13-36,5
14-36,4
15-36,3
16-36,4
17-36,4
18-36,4
19 czyli dzis 36,5
zaznacze ze do okresu jeszcze bede mierzyla i okres mam nie regularne, pisze bo zastanawiam sie wy moze wiecie lepiej czy to normalne temperatury czy cos z nimi nie tak bo ja pierwszy raz mierze... dzieki z góry

Pomiar temperatury do wyznaczenia owulacji

Witaj Lili,
na podstawie wyników pomiarów nie można u Ciebie stwierdzić owulacji, co może być spowodowane wykorzystaniem niewystarczająco dokładnego termometru.
Podstawową temperaturę ciała dobrze jest mierzyć z dokładnością do 0,05 st.C - stąd też do tego celu należy używać albo termometru elektronicznego o dokładności 0,01 albo rtęciowego (i odczytywać z dokładnością do pół kreski) albo owulacyjnego.
W celu określenia okresów płodnych i niepłodnych w cyklu dobrze jest jednocześnie prowadzić obserwacje śluzu szyjkowego.