Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Zmęczenie w ciąży

W pierwszym trymestrze ciąży następują duże zmiany w organizmie kobiety... co wpływa na złe samopoczucie kobiet. U mnie pojawiło się zmęczenie i senność, mimo że wcale nie podejmowałam większej aktywności. Jak skutecznie radzić sobie ze złym samopoczuciem w ciąży?

Niestety najskuteczniejszym sposobem na zmęczenie i poczucie przemęczenia jest odpoczynek. :) Dlatego w miarę możliwości korzystam z wolnego czasu w ciągu dnia i wykorzystuję go na drzemki. Bardziej aktywne zabawy ruchowe z dwuletnią Weroniką podejmuje Paweł. Dalej chodzimy razem na spacery, ale staramy się, aby były one nieco krótsze albo na trasie dłuższego spaceru były ławki.
Często na samopoczucie kobiet w ciąży ma wpływ właściwa dieta, dlatego nieustannie staramy się (całą rodziną) odżywiać się zdrowo. Obecnie przyjmuję też kwas foliowy. Czekam też na konsultację z ginekologiem, aby porozmawiać o wprowadzeniu suplementacji witaminami.
A jak Ty radzisz sobie ze złym samopoczuciem? Jakie znasz sposoby na poczucie zmęczenia?

Comments :

Drzemki w ciągu dnia

Ja w ciąży robiłam sobie drzemki w ciągu dnia. Po takim odpoczynku byłam pełna energii. U Ciebie to drugie dziecko, więc na Twoim miejscu zatrudniłabym babcię do pomocy.