Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Każde dziecko może nauczyć się spać

"Każde dziecko może nauczyć się spać"
Annette Kast-Zahn, Hartmut Morgenroth
Wydawnictwo: Media Rodzina

Gdy tylko pojawia się dziecko w rodzinie rozpoczynają się pierwsze nieprzespane noce dla rodziców. Problem snu występuje również w ciągu dnia - nieregularne pory spania, zbyt krótkie drzemki w ciągu dnia, wczesne pobudki, późne zasypanie. Dotyczy on dzieci w różnym wieku, zarówno chłopców jak i dziewczynek.
Poradnik autorstwa A. Kast-Zahn i H. Morgenroth przybliża czytelnikom problematykę snu dzieci. Z jednej strony pokazuje rodzicom, że wiele spotykanych w życiu sytuacji jest powszechnych i typowych dla danego wieku. Z drugiej strony podpowiada, jak poradzić sobie w takich trudnych sytuacjach jak:
- zbyt wczesne wstawanie dzieci,
- zbyt późne zasypianie dzieci,
- niespanie w nocy,
- częste budzenie się w środku nocy,
- nieumiejętność samodzielnego zasypiania,
- lunatykowanie,
- lęki nocne i koszmary senne.
Z pewnością książka najlepiej odpowiada na potrzeby młodych rodziców, którzy dzięki niej mogą od początku swojej drogi rodzicielstwa zadbać, aby dziecko dobrze spało. Zawiera wskazówki jak przygotować najbezpieczniejsze warunki do snu niemowlęcia, jak ustalić godziny snu i stworzyć przyzwyczajenia związane z zasypianiem oraz jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania już w pierwszych miesiącach życia. Jednocześnie książka może stanowić wsparcie dla rodziców nieco starszych dzieci. Daje odpowiedź, jak poradzić sobie z trudnością rannego wstania do przedszkola lub szkoły; jak pomóc dzieciom wcześniej zasypiać; czy też jak sprawić, aby dzieci nie budziły się zbyt wcześnie w niedzielne poranki?
Wiele pomysłów przedstawionych w książce....