Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Rodzina slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości?

"Rodzina slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości"
Autor: Bernadette Noll
Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła

Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości w życiu rodzinnym? Z tym pytaniem zmaga się wiele rodzin, które w natłoku pracy/nauki i codziennych zajęć domowych czują jak wszyscy oddalają się od siebie i popadają w rutynę. Po przeczytaniu książki Bernadette Noll "Rodzina slow. Jak zwolnić, odbudować więzi i doświadczyć większej radości" wiem, że wcale nie musi tak być w mojej rodzinie. Wiem również, jak w prosty sposób mogę to zmieniać.

Rodzina slow
Autorka poradnika na ponad 200 stronach spisała 75 wskazówek-inspiracji, jak wspólnie (całą rodziną) zwolnić tempo życia, aby zbudować więzi i cieszyć się życiem. Każda z nich została wcześniej sprawdzona przez autorkę na jej zwykłej i niedoskonałej rodzinie. Stąd też podczas lektury w mojej głowie rodziła się myśl, że skoro "ONA" mogła tyle zmienić w życiu swojej rodziny, to ja też dam radę coś poprawić. Chociaż niektóre opisane w książce sytuacje odbiegają nieco od polskiej rzeczywistości, to wiele z nich jest bliskich naszej codzienności. W prawie każdej wskazówce mogłam znaleźć gotowy pomysł lub inspirację do wprowadzenia zmian w naszym życiu. Jednocześnie poradnik jest źródłem tematów do codziennych rozmów z mężem i dziećmi.

"Rodzina slow" to książka, której nie da się przeczytać bez odkładania - już w trakcie czytania kolejnych wskazówek pojawia się ogromna ochota, aby wypróbować je na swoich bliskich od razu. Natychmiast! :) Jednocześnie jest to dobry poradnik, do którego będę wracać, aby czerpać kolejne inspiracje dla mojej rodziny, już coraz bardziej slow.
Być może nie każdy zaproponowany w książce pomysł na "zwolnienie" uznasz za odpowiedni dla Twojej rodziny, mimo to jestem przekonana, że po lekturze nieco inaczej zaczniesz patrzeć na wszystkich członków Twojej rodziny.