Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

odczyt wyników

Witam wszystkich mój test wyniosi 65 089,08 mlU/ml na beta hcg prosze o odczytanie wyniku. Chciałabym się dowiedzieć w którym tygodniu jestem w ciąży. Dziekuje i pozdrawiam.

Ustalenie wieku ciąży przy wysokim poziomie BHCG

Na podstawie wyniku poziomu BHCG nie można wskazać dokładnego wieku ciąży. Występujący u Ciebie poziom hormonu BHCG mieści się w normach zarówno dla 6 tygodnia, jak i 16 tygodnia ciąży. Stąd też można stwierdzić, że w dniu badania byłaś między 6 a 16 tygodniem ciąży. Dokładniejszy wiek ciąży można ustalić na podstawie badania USG, czy też samoobserwacji (podstawowa temperatura ciała, śluz szyjkowy i ewentualnie menstruacja).

PROSZĘ O POMOC

Witam,
Zrobiłam badanie beta-HCG i wyszedł mi wynik - 937,3 mIU/mL ktoś mi może powiedzieć który to tydzień? Z góry dziękuję. Nie mam pojęcia jak to interpretować :)
Pozdrawiam

Pierwsze tygodnie ciąży

Twój wynik BHCG wskazuje na 4-6 tydzień ciąży - jest to tylko przybliżony wiek ciąży. Dokładny wiek ciąży poznałabyś wiedząc, kiedy doszło do poczęcia. Jeśli nie wiesz, kiedy była u Ciebie owulacja, dokładniejszy wiek ciąży można poznać na podstawie badania USG w pierwszych tygodniach ciąży.
Gratulujemy. :)