Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Intelignecja Twojego Dziecka. Jak rozbudzić inteligencję dziecka i wspierać rozwój jego umysłu? - recenzja

"Inteligencja Twojego Dziecka"
Autor: Jolanta Gajda

"Inteligencja Twojego Dziecka" to publikacja skierowana właśnie do świadomych rodziców, którzy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób mogą wpłynąć na inteligencję swojego dziecka oraz chcą poznać praktyczne działania pozytywnie wpływające na rozwój różnych rodzajów inteligencji. To zarówno ABC - wiedza w pigułce - na temat rozbudzania w dzieciach różnych rodzai inteligencji jak i zbiór wskazówek wraz z przykładami, z którymi powinien zapoznać się każdy rodzic.


Autorka, matka dwójki wspaniałych dzieci, pokazuje jak rodzic może (i powinien) pomagać dziecku w jego rozwoju umysłowym i fizycznym. Inteligencja Twojego Dziecka. Jak rozbudzić inteligencję dziecka i wspierać rozwój jego umysłu? Nie są to tylko suche fakty, lecz jest tu również wiele przykładów wziętych z życia autorki. Czuć, że to co jest napisane zostało skrupulatnie "sprawdzone doświadczalnie". ;)

W książce można dowiedzieć się, jak stymulować rozwój inteligencji dziecka zarówno w okresie ciąży, jak i po porodzie - czyli niemowlaka, żłobkowicza, przedszkolaka i ucznia (w wieku wczesnoszkolnym). Opisane są nie tylko zachowania rodziców, które należy naśladować, ale również te niewłaściwe, których lepiej unikać - ku przestrodze.

Autorka pokazuje również, jak rodzic może (i powinien) wspierać rozwój inteligencji językowej, inteligencji logiczno-matematycznej, inteligencji wizualno-przestrzennej, inteligencji naukowej i inteligencji emocjonalnej swojego dziecka. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że w ebooku przedstawione są ćwiczenia i zabawy, które będą przyjemnością dla Twojego dziecka (w wielu przypadkach również dla Ciebie). Stosując się do zaleceń autorki nie zabierzesz swojemu dziecku dzieciństwa, tylko sprawisz, że będzie ono radośniejsze. Na tle innych dzieci Twoje dziecko będzie błyszczeć inteligencją i zachwycać bystrością. Ponadto może wyróżnić się radością (bo przecież ma wspaniałych Rodziców, którzy się o nie troszczą ;) i zapałem do zdobywania nowej wiedzy.

Inne opinie o "Inteligencja Twojego Dziecka":

"Polecam tę książkę wszystkim rodzicom, to lektura wręcz obowiązkowa pomocna w tym, by zauważyć i rozbudzić w dziecku to, co może nam umknąć."
Piotr Gibulski (31 lat)

"Publikacja pozwoliła mi spojrzeć na rozwój dziecka z innej strony. Teraz troska o rozwój jest mi bardziej znana i sposoby w niej zawarte sprawiają, że siły włożone w rozwój dziecka są na maksa wykorzystane, a ja to czynie z przyjemnością. Efekt zastosowanych metod jest budujący i przychodzi z łatwością."
Krystyna Kurasińska

"Po przeczytaniu upewniasz się, że prawidłowo postępujesz - utwierdza sposób wychowywania przez Ciebie dziecka."
Grzegorz Doniec(36 lat)

"Bardzo przydatny, skondensowany, praktyczny poradnik w jaki sposób wspomagać rozwój dziecka."
IWD (40 lat)

Pobierz darmowy fragment publikacji:
- na temat dziecięcego mózgu i rodzajów inteligencji: Inteligencja Twojego Dziecka, czyli co zrobić, aby rozbudzić w dziecku inteligencję
- na temat, jak możesz rozwijać inteligencję językową u swojego dziecka: Inteligencja Twojego Dziecka, czyli jak aktywnie wspierać rozwój umysłu dziecka?

Skomentuj i podziel się swoimi uwagami o książce.

Comments :

Książka bardzo wciągająca -

Książka bardzo wciągająca - została przeczytana jednym tchem. Jest w niej wiele ciekwych porad, jak zatroszczyć się o rozwój dziecka. Przedstawione pomysły są na prawdę super, z powodzeniem przetestowane na moich córkach. :) Polecam.

Polecam tą i inne książki z

Polecam tą i inne książki z serii ABC Mąderego Rodzica.

Polecam :) mi się bardzo

Polecam :) mi się bardzo podobało.