Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

zabawy

Wakacje w domu - jak ciekawie spędzić czas z dzieckiem?

Pierwszy tydzień wakacji już za nami. Niestety cały lipiec dzieci będą w domu ze mną lub z Babcią. Są za małe, aby uczęszczać na półkolonie. Przede mną zadanie, aby miło zorganizować im czas (z ograniczonym dostępem do TV czy komputera, bo uważamy z Pawłem, że bajki to ostateczna ostateczność - włączamy tylko w awaryjnych sytuacjach).

Ferie w mieście i na wsi - jak zorganizować czas dziecku?

Badania Fundacji Dzieci Niczyje pokazują, iż blisko 25% dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych spędza ponad 4 godziny dziennie przed komputerem. Jednocześnie badania Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży wskazują , że 41% badanych uczniów wykorzystuje ferie na leniuchowanie. Nauczyciele i pedagodzy zachęcają rodziców i opiekunów do organizowania dzieciom ich czasu wolnego.

Bańki mydlane

Bańki mydlane do doskonały pomysł na zabawę z dzieckiem - bez względu na to czy maluch ma kilka miesięcy czy też kilka lat. :) Według naszego przepisu można samodzielnie przygotować dobry płyn do robienia baniek mydlanych. W domu można też wykonać zabawki/narzędzia do puszczania małych i dużych baniek.

Zabawy z lalką lub misiem

Jak nauczyć dziecko słuchania? Jak rozwijać zachowania opiekuńcze u dziecka? Jak nauczyć dziecko nazw różnych części ciała? Jak miło spędzić czas z małym dzieckiem w wieku 14-15-16-17-18-19 miesięcy? Możemy do tego wykorzystać zabawę z lalką lub ulubionym misiem.

Daj swojemu dziecku ulubioną lalkę, misia lub inne pluszowe zwierzątko i...

Sylwester w domu

Sylwester spędzany w domu często kojarzy się z nudą, szczególnie dla osób, które rozsmakowały się w szampańskich balach na sto par. Jednakże powitanie Nowego Roku w domowych pieleszach może być dobrą zabawą zarówno dla małych, jak i dużych i to już od momentu przygotowań. Jak przygotować udaną imprezę sylwestrową, żeby się nie zmęczyć i miło spędzić czas z rodziną?

Gry i zabawy dla dzieci

Gry i zabawy są dla dzieci źródłem ogromnej radości, a dla rodziców sposobem na miłe spędzenie czasu z pociechami. Dobierając odpowiednie do wieku dziecka zabawy i ćwiczenia można wspomóc proces ich rozwoju - zarówno motorycznego, jak i intelektualnego. Poznaj dziecięce gry i zabawy.

Teatr cieni na dobranoc

Nasza Weronia miewa problemy z usypianiem wieczorem. Czasem wystarczy sama obecność - śpiewanie kołysanki czy przeczytanie bajki. Niestety niekiedy do snu trzeba kołysać kilkadziesiąt minut - w tym czasie samemu można usnąć. ;) I nie ma nic w tym złego do póki zajmuje się tym Paweł.

Subskrybuje zawartość