Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Roztargnienie w ciąży

Objawy ciąży u kobiet mogą być bardzo różne i zmieniają się w czasie 9 miesięcy jej trwania. Oprócz bardzo widocznych zmian fizycznych wiele kobiet może dostrzec zmiany w sferze psychicznej np. drażliwość, zmiany nastroju, radość, płaczliwość, roztargnienie, kłopoty z koncentracją i pamięcią.


Gdy kilka miesięcy temu pierwszy raz czytałam o odczuciach w ciąży to uważałam, że to niemożliwe, aby cokolwiek zmieniło się w mojej psychice. Przecież jestem w wymarzonej ciąży i oczekuję na upragnione Maleństwo - czy mogę więc mieć jakieś powody do płaczu? Co mogłoby mnie rozdrażnić skoro jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie? Czy jako bardzo zorganizowana osoba, z doskonałą pamięcią i niezachwianą koncentracją mogłabym nagle popaść w roztargnienie?

Jednakże ku mojemu zaskoczeniu ostatnio wyjątkowo mocno odczuwam psychiczne objawy ciąży. Kilka razy złapałam się już na tym, że po rozmowie telefonicznej nie pamiętałam, jak dokładnie się umawiałam. Musiałam więc ponownie dzwonić, aby wszystko ustalić. :)

Coraz częściej zdarza mi się także uciekać myślami podczas rozmowy i zapominać o mniej lub bardziej istotnych sprawach. Tymczasem coraz bardziej skupiam się na tym, co się dzieje z moim Maleństwem. Nadal z niecierpliwością czekam na pierwsze mocne kopnięcia i pomału godzę się z faktem, że roztargnienie i mniejsza koncentracja są czymś normalnym w ciąży. :)