Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

NPR

Darmowy kurs naturalnego planowania rodziny dla kobiet i mężczyzn

Czy znasz naturalne metody planowania rodziny? Wiesz, jak wykorzystywać je w praktyce? Jeśli jesteś kobietą i chcesz z łatwością rozpoznawać okres swojej płodności, koniecznie zapisz się na darmowy kurs naturalnego planowania rodziny. Jeśli jesteś mężczyzną i chcesz wziąć współodpowiedzialność za płodność Twojego związku, weź udział w bezpłatnym kusie NPR.

Dowiesz się tutaj, jak rozpoznawać płodność na podstawie pomiaru temperatury ciała, obserwacji śluzu szyjkowego i badania szyjki macicy.

Tags:

Karta obserwacji cyklu

W metodach naturalnych wyniki obserwacji zapisuje się na specjalnych kartach obserwacji cyklu. W zależności od stosowanej metody karty mogą nieco się od siebie różnić.Zapisz się na internetowy kurs NPR

W tym miejscu znajdziesz przykładowe karty obserwacji cyklu, które możesz pobrać i wydrukować, aby w przyszłości nanosić na nich swoje obserwacje temperatury, śluzu i zmian w szyjce macicy.

Tags:

Metoda Billingsa (obserwacja śluzu)

Metoda Billingsa lub Billingsów (a dokładniej Johna i Evelyn Billingsów), inaczej ocena śluzu szyjkowego polega na obserwacji śluzu szyjki macicy kobiety w czasie jej cyklu miesiączkowego.

Dlaczego NPR, gdy chcesz zostać Mamą?

W poprzednich notkach wspominałam już o naszym wykorzystaniu naturalnych metod planowania rodziny w celu poczęcia dzidziusia. Ostatnio dużo czytam na ten temat i spotkałam wiele zadziwiających opinii.

Metoda termiczna (obserwacja temperatury)

Metoda termiczna polega na określaniu płodności na podstawie codziennych pomiarów temperatury - tzw. podstawowej temperatury ciała (PTC). Jest to metoda jednowskaźnikowa. Interpretacji pomiarów dokonuje się na podstawie wykresu, który powstaje w wyniku nanoszenia pomiarów na kartę obserwacyjną cyklu.

Tags:

Metody objawowo-termiczne

Metody objawowo-termiczne (termiczno-objawowe) polegają na systematycznym obserwowaniu zmian zachodzących w organizmie kobiety, które świadczą o fazie cyklu, a tym samym o płodności. Jest wiele odmian metody objawowo-termicznej. Jednak w każdej z nich mierzy się temperaturę ciała oraz dokonuje obserwacji śluzu i/lub badania szyjki macicy.

Mierzenie temperatury - termometr elektroniczny czy rtęciowy?

Jeśli znasz naturalne metody planowania rodziny z pewnością wiesz, że do przewidywania okresu płodności i bezpłodności wykorzystują one codzienne pomiary podstawowej temperatury ciała (PTC). Możesz do tego wykorzystać zwykły termometr rtęciowy, ale możesz mieć problemy z odczytaniem wyników z dokładnością do pół kreski (do 0,05°C). Ponadto mierzenie temperatury zwykłym termometrem trwa co najmniej 4 minuty (przy mierzeniu temperatury w pochwie lub odbycie) i aż 8 minut (przy mierzeniu temperatury w ustach). Czy lepiej stosować termometry elektroniczne?

Naturalne Planowanie Rodziny - recenzja ebooka

"Naturalne Planowanie Rodziny"
Autor: Anna Gabriela

Ebook "Naturalne Planowanie Rodziny" zgodnie z tytułem przedstawia naturalne podejście do płodności i planowania rodziny. Pokazuje, dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą kobiety i dlaczego lepiej nie stosować środków antykoncepcyjnych.

Tags:

Naturalne Planowanie Rodziny

Naturalne Planowanie Rodziny (NPR) to grupa metod opartych na znajomości i wykorzystywaniu naturalnego cyklicznego rytmu płodności kobiety oraz możliwości prokreacyjnych mężczyzny.

NPR pozwala na wskazanie fazy płodnej (w tym przewidzenie momentu jajeczkowania) i niepłodnej w cyklu miesiączkowym kobiety. Dzięki niemu można świadomie planować bądź odłożyć moment poczęcia dziecka.

Tags:
Subskrybuje zawartość