Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Karta obserwacji cyklu

W metodach naturalnych wyniki obserwacji zapisuje się na specjalnych kartach obserwacji cyklu. W zależności od stosowanej metody karty mogą nieco się od siebie różnić.Zapisz się na internetowy kurs NPR

W tym miejscu znajdziesz przykładowe karty obserwacji cyklu, które możesz pobrać i wydrukować, aby w przyszłości nanosić na nich swoje obserwacje temperatury, śluzu i zmian w szyjce macicy.


Oto przykładowe karty obserwacji cyklu miesiączkowego:
- Karta obserwacji cyklu dla metody podwójnego sprawdzenia (metoda angielska) - pdf
Karta obserwacji cyklu dla metody podwójnego sprawdzenia (metoda angielska)
Karta został przygotowana z myślą o różnych kobietach - tych, które miewają dłuższe cykle owulacyjne i niestandardową podstawową temperaturę ciała (o ile w ogóle można mówić w tej kwestio o standardach). Jednak powszechnie spotykane karty obserwacji cyklu umożliwiają zapis obserwacji z zaledwie 40 dni cyklu (jeśli masz dłuższe cykle musisz doklejać kartkę) i uwzględniają zakres temperatur od 36,00'C do 37,40'C (jeśli miewasz niższe lub wyższe temperatury możesz mieć trudności z narysowaniem wykresu). Tymczasem w naszej karcie obserwacji cyklu masz miejsce na zapiski nawet dla 50 dni cyklu, ponadto możesz zaznaczać temperatury z zakresu od 35,70'C do 37,50'C - jest to idealna karta zarówno dla kobiet "zimnych", jak i "gorących".

- Karta obserwacji cyklu dla początkujących - pdf
Karta obserwacji cyklu dla początkujących (metody podwójnego sprawdzenia, angielska)
Karta przygotowana z myślą o osobach, które dopiero co rozpoczynają obserwację cyklu - zmian podstawowej temperatury ciała, śluzu i szyjki macicy. Dla ułatwienia na karcie znajdują się wyszczególnione rodzaje śluzu i nie ma konieczności ręcznego wpisywania ich długich nazw. Przy każdym rodzaju śluzu można postawić krzyżyk. W karcie zostało przygotowane także miejsce na wpisanie dokonanej interpretacji płodności na podstawie obserwacji podstawowej temperatury ciała (moment skoku, pierwsza wyższa temperatura + 3 dni), śluzu szyjkowego (pierwszy dzień wysoce płodnego śluzu, szczyt śluzu, szczyt śluzu + 3 dni) oraz położenia, twardości i rozwarcia szyjki macicy (szczyt szyjki, szczyt szyjki + 3 dni).

Zapisz się na DARMOWY E-KURS NPR.


Tags: