Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Czy to jest ciąża? BHCG i USG

Jestem w 4 tygodniu ciazy robilam beta hcg wynik 186.80 czy to niezamalo jak na ten wiek z usg jeszcze nic niewiadomo jest cos tylko lekarz niewidzi pecherzyka mowi ze to moze byc wczesna ciaza. pomozcie czy ten wynik potwierdza ciaze bo ja juz sama niewiem

Lekarz potwierdza ciążę

Ten wynik sugeruje, że to może być ciąża. Pewność będziesz mogła uzyskać, gdy powtórzysz jeszcze raz badania - jeśli poziom BHCG wzrośnie. Również na kolejnym USG lekarz powinien już dostrzec pęcherzyk.

Na chwilę obecną nie powinnaś się martwić, gdyż jest to niewskazane dla Twojego dziecka. Niski poziom BHCG nie musi oznaczać komplikacji - taki może być po prostu Twój urok. Ponadto może on być spowodowany tym, że są to dopiero pierwsze dni ciąży - może błędnie został wyznaczony wiek Twojej ciąży.

Bądź dobrej myśli. :)


dziekuje aniu

mam nadzieje ze to ciaza. Nastepne badanie mam dopiero w poniedzialek i jestem dobrej mysli

Test ciążowy, USG i B-HCG

W zeszłym tygodniu bylam u lekarza,bo zrobilam tast ciazowy z ktorego wynikalo ze jestem w ciazy.... No i na usg nic nie bylo widac,lekarz polecil mi zrobienie B-HCG. zrobilam to tydzien pozniej i wyszlo mi 13699,z tego co tu czytam wynika ze to 14tydz.ciazy? Czy jest mozliwe ze lekarz nie widzial tak wysokiej ciazy na usg?? Prosze o pomoc...

Ciąża w 14 tygodniu

Po pierwsze zastanów się, czy faktycznie możliwe jest, abyś była w 14 tygodniu ciąży. Kiedy miałaś ostatni okres? Kiedy współżyłaś? Jest to ważne, ponieważ w każdym wieku ciąży poziom hormonu B-HCG może nieco odbiegać od normy - taka może być po prostu Twoja "uroda". Skonsultuj to ze swoim lekarzem. Być może to dopiero pierwsze tygodnie ciąży.
Tymczasem w 14-tym tygodniu ciąża powinna być już bardzo dobrze widoczna na USG.