Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Czy można zaplanować płeć dziecka?

No właśnie, czy można zaplanować płeć dziecka? W gruncie rzeczy obojętne mi czy u nas będzie dziewczynka czy chłopiec, ale jestem ciekawa, czy można na to wpłynąć?
Interesuje mnie, czy są jakieś wiarygodne sposoby poczęcia dziecka określonej płci? I jakie jest prawdopodobieństwo tego, że się uda?
A może planowanie płci w ogólne nie istnieje, a metody planowania płci dziecka to tylko zabobony?

Planowanie płci dziecka

Owszem, można planować płeć dziecka... ale skuteczność większości metod jest bardzo niska.
Osobiście trudno mi uwierzyć, że odpowiednia dieta może wpływać na płeć potomstwa, ale jeśli ktoś chce to niech sobie próbuje.

Planowanie płci dziecka

Tak, można planować płeć dziecka, ostatnio przeczytałam świetną książkę na ten temat:"Planowanie Płci Dziecka" Hazel Chesterman-Philips. Okazuje się, że plemniki występują w wersji męskiej i żeńskiej i bardzo się od siebie różnią. Plemniki żeńskie żyją długo, ale poruszają się powoli, plemniki męskie żyją krótko, ale poruszają się bardzo szybko. Tak w skrócie: jeśli chcemy dziewczynkę musimy współżyć kilka dni przed owulacją i najlepiej do końca cyklu powstrzymać się od współżycia, wtedy zanim plemniki napotkają komórkę żeńską te męskie już zginą i dotrą do niej tylko żeńskie, jeśli chcemy chłopczyka trzeba współżyć dzień po owulacji wtedy szybsze męskie plemniki wyprzedzą żeńskie i pierwsze napotkają komórkę. Są jeszcze sposoby na zmniejszenie ilości męskich plemników w jądrach(ogrzewanie) lub produkcję męskich plemników (schładzanie). Ta metoda wymaga czasu i doskonałej znajomości swojego ciała i cyklu ale zamierzam ją wypróbować a wszystkim polecam książkę.