Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Sylwester w domu

Sylwester spędzany w domu często kojarzy się z nudą, szczególnie dla osób, które rozsmakowały się w szampańskich balach na sto par. Jednakże powitanie Nowego Roku w domowych pieleszach może być dobrą zabawą zarówno dla małych, jak i dużych i to już od momentu przygotowań. Jak przygotować udaną imprezę sylwestrową, żeby się nie zmęczyć i miło spędzić czas z rodziną?

Rozwiązań jest wiele. Tutaj podamy nasz rodzinny sposób.

Jak przygotować szaloną imprezę?

Po pierwsze, do przygotowań wciągamy całą rodzinę - każdy robi to, co umie i/lub lubi najbardziej. Po drugie, troszczymy się o ciało (coś do jedzenia i picia) i ducha (dekoracje, muzyka, strój).
Wybierając menu trzeba liczyć się z ilością czasu, jaką dysponujemy, aby przygotować posiłek oraz gustami wszystkich członków rodziny. U nas na Sylwestrowym stole będzie pizza, którą wykonamy wspólnie i będzie to pierwszy punkt programu. :) Nasza trzynastomiesięczna Weronisia będzie nam pomagać w formowaniu ciasta oraz w układaniu sypkich dodatków, które przygotujemy z Pawłem. Planujemy również wspólne robienie sałatki owocowej (banany, jabłko, brzoskwinia, mandarynka, winogron, ananas, jagody, orzechy włoskie), z której owoce będzie mogła wyjadać nasza córeczka. Na stole oprócz tradycyjnego szampana pojawi się kompot owocowy. :)
Dekorowaniem "sali balowej" zajmiemy się również wspólnie. Paweł nadmucha balony, a my z Weronisą rozwiesimy kolorowe serpentyny. Podczas przygotowań będzie towarzyszyć nam radosna muzyka - ulubione płyty mamy, taty i dziecka. :)
Nie wolno zapomnieć o świątecznym stroju - u nas będą królować kolorowe czapeczki, można je kupić lub wykonać wspólnie z dziećmi. Elegancki strój wieczorowy można zastąpić przebraniem.

Aby było jeszcze weselej do wspólnej zabawy można zaprosić rodzinę, przyjaciół lub sąsiadów.

Do siego roku!