Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Alkohol a podstawowa temperatura ciała

a ja dzisiaj zaobserwowalam skok temperatury i to dosc wyrazny. Moja linia podstawowa byla na poziomie 36,62, dzisiaj mialam 37,1 (wczoraj 36,56). No ale pilam alkohol poprzedniej nocy. Nie jakos duzo - 4 malutkie lampeczki czerwonego wina (wypelnione jak nalezy, czyli do 1/3 objetosci). Czy ten wzrost jest wiarygogny? Wiem, ze musi troche potrwac jeszcze, ale to moj 30 dc i juz sie martwilam, ze cos jest nie tak, wiec sie ucieszylam, kiedy zobaczylam wzrost. Dodam, ze spalam 6 h. Co wiecej mialam juz w tym cyklu raz taka sytuacje - z podobna iloscia alkoholu - i temperatura zmierzona nastepnego dnia nie odbiegala od tej z dnia przed.

Pozdrawiam,
MK

Wiarygodny wzrost temperatury

Do poprawnego wyznaczenia płodności niezbędne jest utrzymywanie się wyższej temperatury przez co najmniej 3 dni. Wówczas możemy mówić o wiarygodnym wzroście. Tymczasem niewskazane jest wnioskowanie na podstawie pojedynczej wyższej temperatury, szczególnie przy występowaniu zakłóceń.
Dla uzyskania wysokiej skuteczności naturalnych metod planowania rodziny i poprawnego rozpoznawania okresów płodności sugeruję obserwowanie, oprócz podstawowej temperatury ciała, śluzu i/lub szyjki macicy (położenie, rozwarcie).