Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Bolerioza w ciąży

Jestem mamą czteroletniej Hani, chcielibyśmy mieć jeszcze synka do pary, ale mam stwierdzoną boleriozę, biorę teraz antybiotyk Unidox, kiedy mogę rozpocząć starania o drugie dziecko?

Ciąża a bolerioza

Zapytaj swojego lekarza!!!

Wpływ boreliozy na płód

Mam podobny problem, miałam rumień wędrujący, lekarz zakaźnik stwierdził chorobę z Lymę (czyli boreliozę z innymi bakteriami), byłam przeleczona antybiotykiem, czuję się dobrze - nie mam klinicznych objawów, badania krwi wychodzą wątpliwe. Nie wiem, czy jestem wyleczona, czy borelioza jest w uśpieniu?
Czy mogę zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko? Czy jeśli mam boreliozę w uśpieniu to czy ona przejdzie na dziecko? Czy borelioza może zaszkodzić, zagrażać płodowi?

Lekarz rodzinny nic nie mówił o zagrożeniach dla ciąży w przyszłości (pytałam), lekarz zakaźnik również nie mówił o zagrożeniach dla potencjalnej ciąży i płodu, ale na necie jest wiele artykułów sugerujących, że boreliozą może zarazić się płód, że można nie donosić ciąży, czy też mogą powstać wady rozwojowe u płodu. Nawet karmienie piersią może grozić zarażeniem małego dzidziusia boreliozą i skutkować tym samym co u dorosłych.

Jak to jest na prawdę z chorobą z Lyme i boreliozą?

Lekarz mi powiedział, że

Lekarz mi powiedział, że borelioza nie przenosi się na płód, ale trzeba wyleczyć ją przed ciążą (w ciąży lepiej nie brać niektórych antybiotyków). Nie zaraża się dziecka borelioza karmiąc piersią. Być może w Stanach jest inna odmiana boreliozy i tamten rodzaj boreliozy jest trudniejszy w leczeniu???
Po serii antybiotyków mam zrobić badania Westen Blot. Gdy będzie wynik ujemny nie będzie przeciwwskazań do zachodzenia w ciążę.

Antybiotykoterapia przy boreliozie

Elwira, dzięki za odpowiedź. Mi po pół roku od antybiotyku wychodziły wyniki graniczne, więc lekarz zakaźnik zalecił mi kolejną antybiotykoterapię (inny antybiotyk) i kolejne badania mam zrobić pół roku po skończeniu antybiotyku...z dzidziusiem czekamy. :(