Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Zalecenia w 14 tygodniu ciąży

Dzisiejsza wizyta przebiegła bardzo sprawnie. Ginekolog obejrzał moje wyniki badań oraz wyniki USG dziecka. Stwierdził, że nie widzi nic niepokojącego - ciąża rozwija się poprawnie, a moje wyniki są dobre. Następnie miałam kolejne badania...


Najpierw ginekolog pobrał szczoteczką rozmaz z szyjki macicy (jest to bezbolesne) niezbędny do badania cytologicznego. O wyniki cytologii mamy pytać przy kolejnej wizycie za miesiąc. Później zawołał pielęgniarkę, która mnie zważyła i zmierzyła mi ciśnienie. Okazało się, że od poprzedniej wizyty przytyłam około 1 kilograma, a ciśnienie mam w normie.

Lekarz przypisał mi kolejne opakowanie Duphastonu i zalecił, aby teraz zmniejszyć jego dawkę do 1 tabletki dziennie, a zakończyć jego przyjmowanie w 18 tygodniu ciąży. Bardzo mnie to cieszy, bo jedno opakowanie Duphastonu (20 tabletek) kosztuje 38zł i będziemy mogli zaoszczędzić ponad 100zł miesięcznie - a pieniądze się przydadzą na wyprawkę dla naszego Maluszka. Poza tym po odstawieniu leku będę miała mniej rzeczy, o których trzeba pamiętać.

Otrzymaliśmy jeszcze skierowanie na kolejne badania krwi i moczu oraz zapewnienie, że jakby się coś działo, to zawsze możemy pojawić się w szpitalu, bo lekarz ma tam codzienne dyżury.

Cieszę się, iż z naszym Skarbem wszystko jest dobrze. Mam nadzieję, że wyniki cytologii będą pomyślne, a kolejne wizyty u lekarza równie owocne.