Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

USG połówkowe

Dzisiaj mieliśmy robione kolejne badanie USG tzw. USG połówkowe. Takie badanie ultrasonograficzne wykonywane jest profilaktycznie u wszystkich kobiet będących w połowie ciąży, czyli około 20 tygodnia ciąży. Oczywiście nie obyło się bez wzruszeń.


Po raz kolejny mogliśmy zobaczyć naszego Skarba. Ponadto ucieszyliśmy się z wiadomości, że nasze Dzieciątko rozwija się dobrze - lekarz nie stwierdził nic niepokojącego. Zapytał też, czy chcemy poznać płeć dziecka, bo Maleństwo jest tak ułożone, że bardzo dobrze widać to, co znajduje się między nóżkami. Wiemy więc, że za około 20 tygodni przyjdzie na świat nasza Córeczka. :) Ginekolog jest o tym przekonany na 100%, bo na USG dobrze widział wargi sromowe, które występują wyłącznie u dziewczynek. Niestety nie mogę tego potwierdzić, bo ja na ekranie widziałam tylko coś, co przypominało brzuszek.

Dzięki technologii badania USG 4D mogliśmy dzisiaj zobaczyć również twarzyczkę naszej Córeczki. Oboje z Pawłem stwierdziliśmy zgodnie, że nasza Maleńka jest bardzo słodziutka, ale nie wiemy jeszcze, do kogo jest bardziej podobna. Bez względu na to, na pewno jest i będzie dla nas najpiękniejsza na świecie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. :)

Tags: