Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

spermiogram

Badanie jakości nasienia (spermiogram)

Niekiedy mimo wielu miesięcy starań parze nie udaje się poczęcie dziecka. Może to być spowodowane wieloma czynnikami - zarówno ze strony mężczyzny, jak i kobiety. Dlatego lekarze nie skupiają się wyłącznie nad obserwacją cyklu kobiety, ale także zalecają zbadanie jakości nasienia (spermiogram, seminogram).

Interpretacja drugiego spermiogramu

Jesteśmy już po wizycie u lekarza. Jednakże wiadomości nie są zbyt krzepiące - nadal nasienie nie spełnia norm. Przed Pawłem kolejne badania - tym razem posiew nasienia.

Wyniki badania nasienia (analityka ogólna)

Badania nasienia już za nami - mamy już w ręku wyniki Pawła. Niestety nie są one najlepsze, ale nadzieja na nasze dziecko jest wciąż żywa. Na chwilę obecną lekarz przypisał antybiotyki, a po kuracji zalecił wykonanie powtórnego badania nasienia. Wierzę, że kolejne wyniki będą lepsze...

Badanie nasienia nie jest straszne

Jakiś czas temu ginekolog mojej żony zasugerował, że powinniśmy zbadać moje nasienie, dziś natomiast oddałem nasienie do badania. Czy było to straszne? Fizycznie na pewno nie, gdyż badanie to nie boli. A psychicznie...

Poradnia Leczenia Niepłodności - skierowanie na spermiogram

Dziś udało nam się tak zorganizować pracę, że mieliśmy wolne do południa. Oczywiście chcieliśmy dobrze wykorzystać ten czas i zawitaliśmy do Poradni Leczenia Niepłodności. Musieliśmy wstać wcześniej niż zwykle, aby zająć kolejkę do rejestracji i otrzymać numerek do lekarza. Udało się. :)

Skierowanie na badanie nasienia (spermiogram)

Zgodnie z sugestią mojego ginekologa postanowiliśmy wykonać badania nasienia. Kilka dni zbieraliśmy informacje na temat wykonania spermiogramu w ramach NFZ. I okazało się, że jest to możliwie. :)

Subskrybuje zawartość