Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

test ciążowy

Czy test ciążowy mówi prawdę?

Wczoraj nadal nie dostałam okresu i temperatura utrzymywała się na wyższym poziomie. "Pozwoliłam" więc tym razem Pawłowi na zakup testu ciążowego płytkowego. Wybieraliśmy go razem z Pawłem, zgodnie z sugestią pani farmaceutki, że lepsze są testy płytkowe (cena naszego: 14 zł).

Długość fazy lutealnej

Faza lutealna* w cyklu kobiety powinna trwać 12-16 dni. Jednakże u mnie dzieje się coś dziwnego. Od kilku dni mam poczucie, że zbliża się miesiączka, a jak do tej pory nie ma ani krwawienia ani plamienia. Wczoraj - w 16 dzień fazy lutealnej - moja podstawowa temperatura ciała nieco spadła (o 0,1'C), jak to ma zwykle miejsce przed okresem. Sądziłam, że dzisiaj na pewno będzie miesiączka. Myliłam się...

Niecierpliwe oczekiwanie

Moja podstawowa temperatura ciała (PTC) wróciła już do normy. Udało mi się stosunkowo szybko pokonać przeziębienie czosnkiem i leżakowaniem. Ale dalej nie wiem czy jestem w ciąży.

Czy udało się?

No i miałam rację. Dzisiaj był skok temperatury - czyli wczoraj najprawdopodobniej było jajeczkowanie. Staraliśmy się o dzidziusia zarówno wczoraj wieczorem, jak i dziś rano. Czy udało nam się? Niestety dziś jeszcze tego stwierdzić nie można.

Czynniki wpływające na wyniki testu ciążowego

Testy ciążowe pozwalają na stwierdzenie ciąży z prawdopodobieństwem około 98%. Jednakże jest wiele czynników, które mogą zakłócić działanie testu.

Jeśli chcesz otrzymać wiarygodny wynik koniecznie postępuj zgodnie z instrukcją obsługi. Sprawdź też, czy nie ma czynników, które mogłyby zafałszować wynik testu ciążowego.

Subskrybuje zawartość