Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Gdzie zorganizować urodziny dla 7-latki?

Wkrótce zbliżają się siódme urodziny naszej córeczki, a my nadal nie wiemy jak ma wyglądać jej przyjęcie urodzinowe. Rozważamy zarówno urodziny poza domem, jak i w naszym mieszkaniu. Jak była przedszkolakiem to robiliśmy w domu tylko przyjęcie dla najbliższej rodziny. W zerówce miała urodziny w sali zabaw... ale coraz częściej słyszymy, że to lokal dla maluchów albo przedszkolaków. Chcemy, żeby fajnie spędziła czas z grupą koleżanek i kolegów z klasy, lecz brakuje nam pomysłów:
- gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe siedmiolatki?
- jakie atrakcje przygotować na przyjęcie urodzinowe?

Pomysły na urodziny w domu

Myślę, że fajnym rozwiązaniem jest impreza urodzinowa w domu, oczywiście tylko dla kilku wybranych koleżanek/kolegów. Jakie pomysły na urodziny w domu?
1. Pidżama party - czyli wieczorna impreza z oglądaniem bajki/filmu dla dzieci, tańcami, przekąskami i nocowaniem.
2. Bal przebierańców - czyli urodziny z adnotacją, żeby goście przyszli w przebraniu + przygotowanie "szafy z gadżetami" np. okulary, wąż boa, skrzydełka, korale/biżuteria, kapelusze. Do tego muzyka i jedzenie.
3. Spotkanie księżniczek, czyli urodziny dla dziewczynek :D - zapraszamy dzieci w strojach księżniczek i królewien, elegancko nakrywamy stół...
4. Urodziny na sportowo - najlepiej zorganizować je na dworze np. na własnym podwórku. Przygotowujemy konkurencje sportowe, w których dzieci wezmą udział.
5. Urodziny w kuchni przy przygotowywaniu np. babeczek, ciasteczek, pizzy, soku wyciskanego, sałatki owocowej, szaszłyków z owoców...
6. Urodziny plastyczne, podczas których na stole serwujemy kartki, kredki, plastelinę/ciastolinę, farby, pieczątki, bibułę, nożyczki, klej, papier kolorowy....
7. Urodziny detektywistyczne, na które przygotowujemy dla dzieci jedną dużą lub kilka/kilkanaście małych zagadek do rozwiązania.
Temat urodzin należy dobrać do zamiłowań jubilata. :)