Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Progesteron i HCG w ciąży

Witam. Pół roku temu miałam łyżeczkowanie po stwierdzeniu obumarcia ciąży . Był to 8 tydzień, płód "zatrzymał się w 6tc. Teraz nareszcie jestem znowu w ciąży ale niepokoją mnie wyniki progesteronu. Tydzień temu HCG 7286mlU/ml, Progesteron 17,5ng/ml, na usg bijące "serduszko" i niby wszystko ok.,
Tydzień później - czyli dzisiaj HCG 44802mlU/ml a progesteron 16,4ng/ml. Niepokoi mnie zjazd tego progesteronu, lekarz przypisał mi luteinę i kazał brać przy spadku, ale nie wiem czy można to traktować jako faktyczny spadek i powód do niepokoju i brania luteiny, zwłaszcza ,że HCG rośnie.
Nie wiem kiedy faktycznie powinno się zacząć brać luteinę czy iść na cito do innego lekarza ????HELP
boję się,że sytuacja z tamtego roku się powtórzy, mój lekarz będzie dopiero w przyszłym tygodniu .

Lekarz

Jeśli masz się stresować to koniecznie pójdź do innego lekarza - ja bym tak zrobiła. Bądź jednak dobrej myśli. :)

Negatywny wynik

Witam !! Od roku z mężem staramy się o dzidzie. Od dwóch miesięcy postanowiliśmy "wrzucić na luz" i nawet nie myślałam o tym, zajęliśmy się pracą , wakacjami... Od 3 miesięcy brałam duphaston miałam problemy z hormonami. Miesiączkę miałam dostać 12.08. Dziś jest 16 i jej brak. Mam objawy ciąży - brodawki strasznie się powiększyły, w dniu, kiedy powinnam dostać miesiączkę cały czas latałam do wc i do teraz strasznie mnie boli brzuszek i żołądek, jestem wrażliwa na zapachy. Robiłam badanie krwi 3 dni temu i niestety wyszło negatywne:( Czy jest możliwe, że to za wcześnie?? Nigdy w życiu mi się okres nawet o dzień nie spóźnił od 7 lat miesiączkuje regularnie :( Bardzo proszę o odp. Pozdrawiam !