Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Wynik HCG a tydzień ciąży

Witam, mam pytanie.
Jakie jest prawdopodobieństwo że ciąża dla której badanie HCG z przed dwóch dni daje wynik na poziomie ok 2600 została poczęta (stosunek) dokładnie co do dnia 4 tygodnie temu. Wiem, że wynik wskazuje na 5-6 tydzień. Na ile dokładne są te badania ?

Prawidłowe liczenie tygodni ciąży

Wszystko się zgadza. Lekarze liczą wiek ciąży nie od momentu poczęcia tylko od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Wiek ciąży określanej na podstawie badania BHCG również podawany jest w analogiczny sposób, stąd też według medycznych wyliczeń ciąża rozpoczyna się zawsze około 2 tygodnie przed faktycznym dniem poczęcia.
Zobacz też: Jak liczyć wiek ciąży?

Czy wszysto jest dobrze?

Witam.Czy ktoś moze mi odpowiedziec czy dobra jest moja betahcg i który to tydzien. Ostatnia miesiaczke miałam 15 kwietnia była bardzo skapa dlatego 28 kwietnia zrobiłam pierwsza bete 1,2mlU/ml myslałam nie była wysoka dlatego czekałam na nastepny okres powiniwn byc 10 maja bo mam cykl 26 dniowy. jednak nie dostałam okresu i 11 maja zrobiła bete hcg 212,57 mlU/ml i 13 maja 524 mlu/ml. Byłam u lekarza 14 maja i powiedziała ze wszystko wskazuje na ciąze ale na usg nic nie było widac i kazał mi przyjść 28 maja. bardzo prosze o odpowiedz.Wspomne jeszcze ze w styczniu poroniłam w 7 tygodniu i teraz bardzo sie boje.Dziekuje Magda

Wynik beta HCG

Magdo, Twój wynik beta HCG jak najbardziej sugeruje ciążę. BHCG na poziomie 212 mlU/ml wskazuje na około 4-5 tydzień. Zobacz: normy hormonu BHCG. Przykro mi z powodu Twojego wcześniejszego poronienia, wierzę, że tym razem będzie inaczej. Trzymam kciuki. :)

Wynik HCG 30,23

witam, czy wynik HCG 30,23 mUL/ml oznacza ciąże??

wyniki hcg

Witam, mam pytanie. W środę (15.09.10r.) robiłam pierwsze hcg i wyszło mi 134,4 mlU/ml, powtórzyłam badania ponieważ powiedziano mi, że trzeba tak zrobić, bo ilość hcg jest mała i niewidoczna na usg jeszcze, powtórzyłam więc badanie w poniedziałek (20.09.10r.) i wynik wynosi 610,5 mlU/ml. Czy wszystko jest ok? Czy ciąża wzrasta prawidłowo?