Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Ciąża, poziom BHCG i ból jajnika

Ja juz glupieje z tych nerwow . Nie wiem juz jak mam interpretowac wynik na beta hcg. Ostatnia miesiaczke mialam 03.12.2009 , wiem ze jedyne prawdopodobienstwo zajscia w ciaze bylo 19.12.2009 bo wtedy mialam jeszcze oststni dzien plodny i wtedy wlasnie przyjechal do Polski moj maz. Moj wynik z dziesiaj to 23000 , lekarz potwierdzil cize ale usg zrobi dopiero za tydzien. Nie martwilabym sie niczym , gdyby nie bol jajnika ktory meczy mnie od wczoraj. Boje sie czy to nie ciaza pozamaciczne. Naczytalam sie tyle artykulow na ten temat , ze zamiast byc madrzejsza czuje sie glupsza. Prosze was o rade , moze ktos wie czy moj wynik jest prawidlowy

Niepokojące objawy w ciąży

Zgodnie z normami poziomu hormonu BHCG we krwi, Twój wynik badania wskazuje, że jesteś w około 4-6 tygodniu ciąży. Pokrywa się to z Twoimi obliczeniami - 7 tydzień ciąży - więc nie ma podstaw do niepokoju.

Tymczasem jeśli dokucza Ci ból jajnika (albo masz inne niepokojące Cię objawy), to zawsze możesz zgłosić się na izbę przyjęć oddziału położniczego (poza godzinami pracy przychodni przyszpitalnej), gdzie lekarze są zobowiązani Cię zbadać i jeśli uznają za stosowne, to również powinni wykonać badanie USG. Z pewnością widok dzieciątka Cię uspokoi.

Bez względu na wszystko powinnaś starać się jak najmniej się denerwować, aby Twoje złe samopoczucie nie wpływało negatywnie na Maleństwo. Ciesz się z tego, że niedługo zostaniesz wspaniałą Mamą, myśl pozytywnie i mniej czytaj, jeśli miałoby to zaburzać Twój spokój.

Gratulujemy Dzieciątka. :)