Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Ile powinien trwać okres?

Witam!
Mam ważne pytanie. Mam bardzo krótki okres i zastanawiam się, w czym może tkwić problem. Krwawię faktycznie tylko przez pierwszy/czasami przez połowę drugiego dnia, drugiego dnia są śladowe ilości krwi, a przez 1/2 następne tylko brudzenie. Z tego, co wiem, u kobiet krwawienie trwa dłużej. Czy powinnam się tym niepokoić? Zaznaczę tylko, że dopiero zaczęłam obserwacje.

Długość krwawienia miesiączkowego

Przeciętnie krwawienie miesiączkowe u kobiet trwa 4-5 dni. Jednakże są kobiety, u który okres trwa krócej lub dłużej i nie oznacza to żadnych zaburzeń - po prostu każda kobieta jest nieco inna (podobnie różna jest długość cykli owulacyjnych). Długość okresu i obfitość krwawienia w kolejnych dniach cyklu może się zmieniać wraz z dojrzewaniem. Pierwsze miesiączki u dziewczyn mogą być krótkie i mało obfite, z czasem powinny się jednak unormować.

Jeśli zamiast normalnego krwawienia występują u Ciebie głównie plamienia i brudzenia, to koniecznie skonsultuj to ze swoim ginekologiem.

Dziękuję za odpowiedź.

Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście, krwawię tylko przez pierwszy dzień. Ginekolog zaleciła mi obserwację (dziękuję za mailowe informacje o npr!), więc za trzy tygodnie pójdę do niej z piewszą kartą obserwacji (pomimo tego, że wykres temperatury jest tam na razie sinusoidą...)