Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Podwyższona temperatura

Mierzę systematycznie temperaturę w pochwie i miałam skok o 0,3 i skok temperatury utrzymywał się przez 6 dni (czyli temperatura przed skokiem 36,3-36,5 a po skoku 37,0). Po 6 dniach temperatura zmalała i za dwa kolejne dni dostałam okres... Czy byłam w ciąży i doszło do poronienia czy jest możliwość utrzymania temperatury dłużej niż 3 dni?

Wyższe temperatury w cyklu

Trudno na podstawie przedstawionego przez Ciebie okrojonego opisu przebiegu cyklu odpowiedzieć na Twoje pytania. Do wiarygodnej oceny płodności (i ewentualnego stwierdzenia możliwości zajścia w ciążę) niezbędne jest prowadzenie dokładnych obserwacji co najmniej 2 wskaźników (np. temperatura i śluz, temperatura i szyjka macicy) oraz odnotowywanie momentów bliskości.

Jeśli na podstawie swoich obserwacji możesz stwierdzić, że miałaś jajeczkowanie to istnieje prawdopodobieństwo tego, iż doszło do zapłodnienia, a następnie do poronienia. Jednak na podstawie przedstawionych przez Ciebie informacji nie można tego potwierdzić. Tymczasem wyższa temperatura może utrzymywać się przez całą fazę lutealną (czyli od momentu wystąpienia jajeczkowania do końca cyklu).