Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Swędzenie w ciąży

Hej przyszłe mamuśki, czy was też wszystko swędzi w ciąży? Jak by mnie swędział brzuch to bym się nawet nie zastanawiała, bo przecież się rozciąga i to raczej normalne, ale wczoraj swędziały mnie całe nogi i ręce - a tam raczej nie tyję ;)
Też tak macie?
A to jest moja druga ciąża i przy pierwszej czegoś takiego nie miała... ale w ogóle przy tej drugiej ciąży mam mniej czasu na zastanawianie się nad sobą i mniej się przejmuję :)

Cholestaza ciężarnych

Koniecznie powiedz o swoich objawach lekarzowi prowadzącemu - to może być cholestaza ciężarnych. Zobacz: Cholestaza ciężarnych.

To prawdopodobnie cholestaza

To prawdopodobnie cholestaza ciężarnych o ile jesteś w II lub III trymestrze, najlepiej iść do lekarza i poprosić o skierowanie na wykonanie prób wątrobowych (ALAT, ASPAT), lub zrobić samemu

Niecofająca się cholestaza

Ja w drugiej ciąży miałam zdiagnozowaną cholestazę i przez to bardzo się martwiłam o dzidziusia oraz o możliwą konieczność wcześniejszej cesarki (bo wolałam drugie dziecko też rodzić naturalnie). No i podobno cholestaza nawraca przy kolejnych ciążach. Na szczęście obyło się bez komplikacji. :-)
Miesiąc po porodzie miałam powtórzone próby wątrobowe i okazało się, że wyniki pogorszyły się, więc to jednak nie mogła być cholestaza ciężarnych - cholestaza ciężarnych cofa się po porodzie. Teraz mam zgłosić się do poradni chorób zakaźnych na dalsze badania (?). Lekarz rodzinny twierdzi, że w czasie drugiego porodu mogłam zarazić się jakimś wirusem i trzeba to sprawdzić. Co to może być?