Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Jakie przedszkole jest najlepsze dla 3-4 letniego dziecka?

Państwowe
55% (339 głosów)
Prywatne
16% (98 głosów)
Domowe z opiekunką/nianią
1% (8 głosów)
Domowe z babcią lub dziadkiem
7% (42 głosy)
Domowe z mamą lub tatą
22% (135 głosów)
Razem głosów: 622

Comments :

Jak wybrać przedszkole dla dziecka?

Kochani Rodzice, nie ma jednej słusznej odpowiedzi na pytanie: do jakiego przedszkola wysłać dziecko. Wiele zależy od dojrzałości dziecka i jego osobniczych potrzeb. Bywają dzieci, które w każdym wieku potrafią doskonale przystosować się do nowych warunków - takie, którym w każdym przedszkolu będzie dobrze. Inne wymagają więcej troskliwości i zaangażowania (często też indywidualnego podejścia) ze strony przedszkolanek - dlatego lepsze wydaje się dla nich przedszkole prywatne. Jest też grupa dzieci (szczególnie młodszych), które nie są jeszcze gotowe do opuszczenia rodzinnego gniazda, dla których pobyt w przedszkolu będzie karą i będzie powodem do płaczu.
Wybierając przedszkole dla swojego dziecka należy zwrócić uwagę na fakt, że w znacznej mierze na zadowolenie dziecka będzie miało wpływ grono osób otaczających je w przedszkolu - panie przedszkolanki (a przede wszystkim wychowawca), panie pomagające i grupa rówieśnicza (czyli inne dzieci!). Przykładowo dziecku łatwiej będzie zaadoptować się w przedszkolu, do którego będzie chodziło razem ze swoim przyjacielem z piaskownicy.
Podsumowując: każde dziecko ma inne potrzeby i oczekiwania, dlatego wybór przedszkola powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb dziecka (i jego rodziców).