Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Czy jestem w ciąży?

23 czerwca odbyłam niebezpieczny stosunek, z wytryskiem we mnie co się okazało :/ 10 dni po nim miałam krwawienie, trwające ok. 6 dni. około 20 lipca miałam śluz płodny(tak mi się wydaję), był rozciągliwy, taki białawy, trwał kilka dni i było go dużo. Okres powinnam dostać 30 lipca, a do tej poty go nie mam... :/ Śluzu praktycznie nie mam, trochę białego tylko. Robiłam 4 testy ciążowe, wszystkie negatywne, ale nie wszystkie były z porannego moczu. ciągle o tym myślę i oszaleję zaraz, własna głupota... pomóżcie proszę!!!

Podejrzenie ciąży

Nie za bardzo wiem, jak mogę Ci pomóc. :(
Jeśli podejrzewasz, że możesz być w ciąży, to koniecznie zgłoś się do ginekolog i rozpocznij przyjmowanie kwasu foliowego.Domyślam się, że nie chcesz jeszcze zostać mamą, więc na pocieszenie mogę dodać, że testy ciążowe wykonane w terminie miesiączki są wiarygodne blisko w 100%, a opóźnienie miesiączki może być wywołane stresem.

Czy jestem w ciąży?

Mam narzeczonego bardzo się kochamy opowiem mój problem podzielcie się swoimi zdaniami, co na ten temat myślicie więc: ostatnią miesiączkę miałam 6 sierpnia, jak się spóźniała 2 tyg poszłam do apteki i kupiłam test ciążowy. Zrobiłam go rano, gdyż w moczu jest najwięcej hormonu ciążowego. Test wyszedł pozytywnie, nie mogłam w to uwierzyć więc kupiłam następnego dnia drugi test i zrobiłam go wieczorem, gdzie jest mniej tego hormonu, lecz wyszedł też pozytywnie. Poszłam do ginekologa, lecz on był nieprzyjemny powiedział, że przychodzę 3 dni po stosunku i co ma mi powiedzieć. Bolały mnie strasznie piersi, miałam nudności, skoki w apetycie - raz dużo jadłam raz w ogóle na nic nie mam ochoty, z tym apetytem mam tak do dziś. Mam wizytę u innego ginekologa na 7 października miesiączki nie mam do dziś jeszcze trochę i 2 miesiące brak miesiączki. Jak myślicie mogę być w ciąży czy jak pojadę 7 października może mi coś powiedzieć czy jestem w ciąży? Nie chce mieć nadziei a potem mieć rozczarowanie, a z drugiej strony wariuję bez tej wiedzy, co myślicie?

Diagnozowanie ciąży

Wygląda na to, że jesteś w ciąży - gratuluję. :)

Aktualnie dostępne w aptekach testy ciążowe mogą stwierdzić ciążę z prawdopodobieństwem około 98% (przy dokładnym przestrzeganiu instrukcji obsługi). Jeśli wykonywałaś test ciążowy po przewidywanym terminie miesiączki i robiłaś go dwa razy, to możesz być pewna, że doszło do zapłodnienia.

Obserwowane przez Ciebie objawy również mogą świadczyć o ciąży - aczkolwiek nie można stwierdzić ciąży na ich podstawie.

Istnieje możliwość, że podczas kolejnej wizyty u ginekologa zostanie zdiagnozowana ciąża - lekarz podczas badania ginekologicznego może zaobserwować zasinienie macicy, które pojawia się w przypadku ciąży. Jednakże ginekolog może również odmówić takiego badania, aby uniknąć ewentualnego oskarżenia ze strony pacjentki o wywołanie poronienia, gdyby ciąża z jakichkolwiek przyczyn nie utrzymała się. Tak było w naszym przypadku - lekarz nie badał mnie tylko zalecił zakup testu ciążowego i wykonania go w jego towarzystwie.

Jak zatem lekarz może potwierdzić ciążę? Podczas wizyty, gdy ginekolog będzie miał podejrzenie o Twój stan błogosławiony, to aby w 100% potwierdzić tą dobrą nowinę skieruje Cię na badania krwi określające poziomu hormonu BHCG. Może też zalecić wykonanie badania USG.

Jednakże żadna metoda zdiagnozowania ciąży nie daje nigdy 100% pewności, iż ciąża się utrzyma lub, że w kolejnych tygodniach nie pojawią się żadne komplikacje.

Tymczasem zakładaj, że wszystko jest dobrze i że za 9 miesięcy zostaniesz Mamą - dbaj o siebie i przyjmuj kwas foliowy, aby Twoje dziecko miało jak najlepszy start. Powodzenia. :)

Test ciążowy

Użyj testu ciążowego z apteki albo sprawdź na stronie www.darmowetesty.com