Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Termometr elektroniczny

Witam,
Mam trochę głupie pytania:
Jak wygląda termometr elektroniczny? Jak mierzy się temperaturę termometrem elektronicznym?
Zastanawiam się nad wykorzystaniem takiego termometru w NPR, a nie wiem jak on wygląda i w jaki sposób się nim posługuje.

Posługiwanie się termometrem elektronicznym

Po pierwsze nie ma głupich pytań, a jedynie mogą być głupie odpowiedzi. :)

Po drugie dokładny opis mierzenia temperatury konkretnym modelem termometru elektronicznego najczęściej dołączany jest do termometru jako dodatkowa ulotka/instrukcja obsługi.

Jak działa termometr elektroniczny?
Najczęściej termometr elektroniczny posiada jeden przycisk, którym włącza się termometr (i w razie potrzeby wyłącza). Po włączeniu termometru jego końcówkę umieszczasz w miejscu pomiaru i czeka na sygnał dźwiękowy, który oznacza koniec pomiaru. Wówczas na wyświetlaczu pojawia się wynik, który wyświetla się do momentu wyłączenia termometru. Z reguły jeśli termometr nie zostanie wyłączony ręcznie przyciskiem, to po jakimś czasie (1-2 minuty, zależnie od modelu termometru) wyłącza się automatycznie. Przy kolejnym włączeniu termometru pojawia się przez kilka pierwszych sekund wynik poprzedniego pomiaru.

witam, zgadzam się z Pawłem -

witam,

zgadzam się z Pawłem - instrukcja obsługi (oraz karta gwarancyjna) zwykle jest dołączona przez producenta do każdego porządnego termometru .
Teraz nowoczesne termometry włączają się dowolnym przyciskiem i zwykle mają opcje automatycznego wyłączania. Najlepsze są termometry do ucha i do czoła, oraz nowej generacji - termometry bezdotykowe na podczerwień. Zwykle mają opcje zapisywania do 30pomiarów w pamięci.

Ja osobiście polecam termometry (model AC 322 i AC 880) firmy Mescomp, mamy takie w swojej aptece i klienci są zadowoleni z nich, instrukcja obsługi w komplecie;)

NPR czy gorączka

Termometr bez względu na to czy rtęciowy, czy elektroniczny ma mierzyć temperaturę, trzeba tylko dopasować dany model do miejsca wykonywania pomiaru, a reszta jest opisana w instrukcji

Termometr elektroniczny

Dla mnie termometr elektroniczny to duża wygoda. Polecam go wszystkim "rtęciówkom" ;)

cena termometru

w UK termometr elektroniczny w zależności od modelu 2 do 4 funtów. znalazłem ceny takich samych termometrów w Polsce, najtańszy 40 zł.

TERMOMETR DO NPR CZY INACZEJ DO MIERZENIA PTC

TERMOMETR DO NPR CZY INACZEJ DO MIERZENIA PTC

wazne jest aby taki termometr byl dokladny - 2 miejsca po przecinku.
Kupujac nalezy pytac sie o termometr owulacyjny.
Polecam termometr mircolife, sama taki stosuje do pomiarow (cena ok 15 zl). Mozna poszukac za pomoca internetu lub isc do jakiegos osrodka gdzie szkola z NPR tam tez czasem sprzedaja takie termometry.
Pomiar w:
- ustach (pod jezykiem w danym cyklu po jednej stronie)
- odbycie
- pochwie
usta sa mniej dokladne, na poczatku tam stosowalam ale przerzucialm sie na pochwe, mniejsze sa bledy.

Jak stosowac napisali wyzej, wklada sie w wybrane miejsce, naciska guziczek i czeka az zmierzy - zacznie pipczec. Wyciaga sie i sprawdza temperature albo wylancza i spi dalej :) a po wstaniu sie sprawdza :)