Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Domowe słoiczki dla niemowląt

Przy gotowaniu zupki-papki dla niemowlaka, który zjada zaledwie kilka łyżeczek dania, najczęściej otrzymujemy ilość na kilka porcji. Jeśli nie chcemy wyrzucać jedzenia lub nie mamy czasu na codzienne gotowanie to najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie domowych słoiczków dla niemowląt.

Jak przygotować w domu słoiczki dla niemowlaka?

Przy gotowaniu zupki-papki warzywnej powstałej z jednej (nawet małej) marchewki uzyskamy ilość znacznie przewyższającą potrzeby kilkumiesięcznego niemowlaka, to część dania możemy naszykować do podgrzania na później. W tym celu należy wcześniej przygotować 2-3 małe słoiczki (np. takie po koncentracie pomidorowym) - dokładnie je umyć i wyparzyć wraz z pokrywkami. Później przekładać dopiero co zagotowaną zupkę-papkę do jeszcze ciepłych słoiczków. Zakręcić i postawić do góry nogami. Jeśli słoiczek z zupką nie zamknie się, to należy gotować go w wodzie około 10 minut (podobnie jak przy robieniu domowych kompotów), wyjąć ze wrzątku i postawić na pokrywce. Gdy słoiczki przestygną schować je do lodówki. Przy podawaniu papki następnego dnia wystarczy otworzyć słoiczek i podgrzać go w ciepłej wodzie (nie gotować) - analogicznie, jak przy słoiczkach kupowanych w sklepie.Takie domowe słoiczki mają wiele zalet.

Zalety domowych słoiczków zupek-papek dla niemowlaków

Po pierwsze dokładnie wiem, co znajduje się w środku - jest to szczególnie ważne, jeśli dziecko jest alergikiem. Po drugie domowe zupki-papki są znacznie tańsze. Po trzecie możemy stworzyć dowolne połączenie różnych warzyw, owoców i mięs. Ponadto przygotowując domowe zupki-papki możemy zadecydować, jaką konsystencję będzie miało danie - sami odpowiednio długo miksujemy. Własne zupki-papki możemy także "doprawiać" własnym mlekiem przy zachowaniu oczekiwanej przez nas gęstości.
Domowe słoiczki podobnie, jak i te kupowane w sklepie możemy wszędzie ze sobą zabrać i łatwo podgrzać w gorącej wodzie. Doskonale sprawdzają się, gdy rodzicom brakuje czasu na codzienne gotowanie i mogą być podawane przez wszystkich członków rodziny (w przeciwieństwie do cycusia mamy ;).

Smacznego!