Serwis świadomych rodziców radosnych dzieci

Czy to poronienie?

Już wczoraj bolał mnie trochę brzuch, ale myślałam, że to jest zupełnie normalne w ciąży. Tymczasem za mną nieprzespana noc, wywołana przez dokuczliwe pobolewania w dole brzucha. Na domiar złego w środku dnia miałam plamienie, czy też małe krwawienie. Czy to jest poronienie?


Jestem przerażona. Poczytałam sobie o poronieniach i wiem, że we wczesnej ciąży zdarzają się one dość często. Najczęściej towarzyszy im ból brzucha lub pleców oraz krwawienia. Wiem też, że jeśli rozpoczęło się już poronienie, to nie ma możliwości, aby je powstrzymać.

W ciąży nieszkodliwe plamienie może wystąpić przy zagnieżdżaniu się jajeczka, czyli 7-10 dni po jajeczkowaniu - u mnie jest już 22 dzień, więc to nie jest powód moich dolegliwości. Istnieje też możliwość, że pojawi się małe krwawienie w terminie planowanej miesiączki. Ale również w tym przypadku wydaje się to u mnie mało prawdopodobne.

Boję się, że dopadające mnie bóle i plamienia są oznaką poronienia. Nie chcę stracić naszego Dziecka! Na szczęście Paweł jest obok i wspiera mnie z całych sił. Jutro ma rano dzwonić, aby umówić wizytę u jakiegoś ginekologa, aby jak najszybciej przekonać się, co się dzieje z naszym Maleństwem.